Przychody Neuki w 2013 r. mogą przekroczyć 6 mld zł, a sam efekt akwizycji ACP Pharma zwiększy je do 7,5 mld zł w 2014 r. - poinformował na konferencji prasowej Grzegorz Dzik, wiceprezes Neuki. Dodał, że za 2-3 lata spółka może rozważyć kolejne przejęcia.

- Przychody Neuki w całym 2013 r. mogą przekroczyć 6 mld zł. W 2014 r., nie uwzględniając wzrostu rynku, z samego efektu połączenia z ACP Pharma sprzedaż powinna wzrosnąć do 7,5 mld zł - powiedział Dzik.

- Chcemy utrzymać wysoką, stuprocentową dynamikę wzrostu liczby leków marek własnych w 2014 roku - dodał.

Neuca miała w 2012 r. 1,7 mln zł zysku netto z segmentu Marek własnych, a na 2013 prognozuje 5,4 mln zł. Na koniec 2013 r. spółka chce mieć 205 produktów, a w 2012 r. portfel Marek własnych liczył 115 leków.

- Jesteśmy na dobrej drodze do zrealizowania prognozy, która była tworzona w oparciu o konserwatywne założenia wzrostu rynku o 3-4 proc. - powiedział Dzik, dodając, że po wzroście rynku o 12,6 proc. rdr w I połowie roku, kolejne miesiące przyniosą wyhamowanie dynamiki do 6-8 proc..

- W akwizycjach nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. W przyszłym roku trzech największych dystrybutorów będzie miało 75 proc. rynku. Wraz ze spadkiem marży ustawowej wiele mniejszych podmiotów będzie zmuszone przemyśleć rentowność swojego biznesu. Okazje do kolejnych przejęć pojawią się w perspektywie 2-3 lat- powiedział Dzik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych