×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Przez COVID i „katastrofalną sytuację kadrową" szpital wojewódzki wstrzymał przyjęcia

Autorzy: PAP; oprac. JPP • Źródło: PAP, Rynek Zdrowia31 stycznia 2022 08:00

Przez koronawirusa, ale i „katastrofalną sytuację kadrową” Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku wstrzymał przyjęcia na oddział dziecięcy. Problemy są również na innych oddziałach. - Stan zatrudnienia na każdym oddziale jest minimalny, i gdy wypadnie z grafiku jeden lekarz, powoduje to od razu perturbacje - przyznaje dyrektor placówki.

Przez COVID i „katastrofalną sytuację kadrową" szpital wojewódzki wstrzymał przyjęcia
Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku Fot. PAP/Piotr Augustyniak
  • Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku wstrzymał przyjęcia na oddział dziecięcy
  •  Jak poinformowała lecznica powodem jest sytuacja epidemiczna związana z koronawirusem, ale również katastrofalna sytuacja kadrowa
  • Przyjęcia wstrzymano od 26 stycznia aż do odwołania. W ubiegłym tygodniu na oddziale hospitalizowanych było ponad 10 pacjentów, w tym dwóch chorych na COVID-19.

Przez COVID-10 i sytuację kadrową szpital wojewódzki wstrzymał przyjęcia

- Informujemy, że w związku z katastrofalną sytuacją kadrową, pogłębioną zakażeniem personelu wirusem SARS-COV-2, aby uniknąć ewakuacji pacjentów zmuszeni jesteśmy wstrzymać przyjęcia do Oddziału Dziecięcego – przekazał szpital.

Przyjęcia wstrzymano od 26 stycznia aż do odwołania. W ubiegłym tygodniu na oddziale hospitalizowanych było ponad 10 pacjentów, w tym dwóch chorych na COVID-19.

- Wstrzymaliśmy do odwołania przyjęcia na oddziale dziecięcym z powodu tego, że brakuje lekarzy, a przy tym personel choruje, co zakłóciło nam system dyżurowy - powiedział w piątek PAP dyrektor płockiego WSzZ Stanisław Kwiatkowski.

Jak wyjaśnił, w związku z problemami kadrowymi i zachorowaniami personelu medycznego na oddziale dziecięcym ograniczono dotychczasowy podwójny dyżur do opieki na pacjentami w oddziale, natomiast nie ma na razie dyżuru w izbie przyjęć.

Nie wiadomo, kiedy przyjęcia zostaną wznowione

Dyrektor płockiego WSzZ przyznał, iż trudno obecnie określić, jak długo może potrwać wstrzymanie przyjęć na tamtejszy oddział dziecięcy.

- Być może będzie to kilka dni, być może tydzień, trudno powiedzieć - stwierdził Kwiatkowski. Dodał, iż aktualnie na oddziale dziecięcym przebywa ponad 10 pacjentów, w tym dwóch to chorzy na covid, którzy hospitalizowani są w strefie izolowanej.

Kwiatkowski podkreślił jednocześnie, że płocki WSzZ chętnie zatrudni lekarzy różnych specjalizacji, w tym także na oddziale dziecięcym.

Szpital szuka lekarzy. "Stan zatrudnienia minimalny"

- Na każdy oddział poszukiwani są lekarzy, na każdy - podkreślił. Zaznaczył przy tym, że "stan zatrudnienia na każdym oddziale jest minimalny, i gdy wypadnie z grafiku jeden lekarz, powoduje to od razu perturbacje".

W Płocku, oprócz podlegającego samorządowi woj. mazowieckiego WSzZ, oddział dziecięcy funkcjonuje także w Szpitalu Świętej Trójcy, należącym do niepublicznego Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej, który jest spółką gminy-miasta.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze