Przemyśl: związki żądają odwołania dyrektora szpitala

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: nowiny24.pl/Rynek Zdrowia   • 24 września 2009 15:07

Dziewięć związków zawodowych domaga się odwołania Janusza Hamryszczaka z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu. O swych żądaniach poinformowali marszałka podkarpackiego.

Przemyśl: związki żądają odwołania dyrektora szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W piśmie w sprawie odwołania Hamryszczaka przedstawiciele związków zarzucają dyrektorowi „destrukcyjne poczynania”, które zadłużają szpitala. Uważają, że półtoraroczna działalność dyrektora przyniosła jedynie dalszy wzrost zadłużenia do wysokości 20 mln zł w roku 2008 – podaje portal nowiny24.pl.

W opinii związkowców, jest to "umyślne działanie", mające na celu wyprowadzenie ze szpitala najbardziej dochodowych oddziałów wraz z wyposażeniem i przekazanie ich w prywatne ręce. Jako przykłady podają przekazanie oddziału nefrologii ze stacją dializ. Likwidacja działu transportu, pralni i przekazanie na zewnątrz szpitalnej kuchni.

Są też zaniepokojeni propozycją likwidacji Zakładu Medycyny Nuklearnej oraz wydzielenia ze szpitalnych struktur Szpitalnego Oddziału Ratunkowego lub przekazania jego prowadzenia niepublicznemu zakładowi opieki zdrowotnej. Związkowcy twierdzą, że prowadzone są rozmowy o likwidacji Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej oraz Zakładu Rentgenodiagnostyki.

Uważają, że działania te prowadzą do likwidacji szpitala.

Janusz Hamryszczak o piśmie przesłanym do marszałka podkarpackiego dowiedział się z mediów. - Związki nie zgłaszały mi żadnych zapytań, nie prosiły o spotkanie – mówi portalowi rynekzdrowia.pl dyrektor szpitala. - Mam oświadczenia członków zarządów związków, że nie było to ich wspólne działanie a tylko ustalenia, które zapadły na indywidualnym spotkaniu kilku związkowców – dodaje Janusz Hamryszczak.

Dyrektor nie zgadza się z uwagami. Przypuszcza, że sprawa ma związek m.in. z wypowiedzeniem przez niego warunków pracy osobom, które są tylko na etatach związkowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze