Przemyśl: szpitale wojewódzki i miejski połączą się

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2015 19:01

O planach połączenia szpitali wojewódzkiego i miejskiego w Przemyślu poinformowali na konferencji prasowej we wtorek (24 marca) członek zarządu województwa Stanisław Kruczek oraz prezydent Przemyśla Robert Choma.

Przemyśl: szpitale wojewódzki i miejski połączą się

Jak informuje Urząd Miejski w Przemyślu, zarząd województwa podjął już w tej sprawie uchwałę, która 30 marca trafi pod obrady sejmiku województwa. Analogiczne działania podejmie prezydent Przemyśla, który takie rozwiązanie rekomendował będzie Radzie Miasta Przemyśla.

Robert Choma, prezydent Przemyśla podkreślał, że połączenie Szpitala Miejskiego w Przemyślu i Wojewódzkiego Szpitala im Św. Ojca Pio w Przemyślu przede wszystkim poprawi jakość usług medycznych.

- To jest przemyślany proces konsolidacji, nie mamy noża na gardle, ale jestem przekonany, że po połączeniu będzie większa dynamika zarządzania, zostaną obniżone koszty funkcjonowania placówek, ale co najważniejsze nastąpi poprawa jakości świadczonych usług - tłumaczył prezydent Przemyśla, dodając, że ostateczna decyzja leży w gestii radnych.

Członek zarządu Stanisław Kruczek i prezydent Przemyśla Robert Choma zgodnie mówili także o innych korzyściach wynikających z połączenia szpitali, takich jak możliwość sprofilowania usług czy wspólnego negocjowania kontraktu z NFZ. Dodali, że konsolidacja będzie tak przeprowadzona, aby wynikały z niej jak najmniejsze koszty społeczne dla zatrudnionych w obu placówkach osób.

Więcej: www.przemysl.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum