Przemyśl: rada społeczna nie zgadza się na projekty dyrektora szpitala

Autor: Nowiny24/Rynek Zdrowia • • 27 września 2009 08:11

Rada społeczna Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu nie poparła, przynajmniej na razie, zamysłu likwidacji Zakładu Medycyny Nuklearnej i wydzielenia SOR. Zwróciła także uwagę, że wszelkie propozycje restrukturyzacyjne powinny być konsultowane ze związkami zawodowymi.

Przemyśl: rada społeczna nie zgadza się na projekty dyrektora szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Obie propozycje wyszły od dyrektora lecznicy, Janusza Hamryszczaka. Jego zdaniem miały pomóc w ograniczeniu kosztów i zmniejszeniu zadłużenia placówki.

Przeciwko planom dyrektora zaprotestowały związki zawodowe. W piśmie przesłanym do marszałka województwa podkarpackiego ich przedstawiciele zażądali odwołania Janusza Hamryszczaka. Podkreślali, że podczas półtorarocznej działalności jeszcze bardziej zadłużył szpital, a jego działania mają na celu, według autorów listu, wyprowadzenie ze szpitala najbardziej dochodowych oddziałów.

- Otrzymaliśmy odpowiedź od wicemarszałka Kazimierza Ziobry, odpowiedzialnego za ochronę zdrowia, który stwierdza, że związki nie mają prawa żądać odwołania dyrektora, ale obowiązek podjęcia z nim współpracy - mówi Nowinom24 Wiesław Boczar, przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Służby Zdrowia. Pat w Przemyślu trwa.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum