Przemyśl: głodujące pielęgniarki zawieszą protest?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 września 2014 15:05

Do Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu przyjechał Tadeusz Pióro, członek zarządu województwa, by rozmawiać z protestującymi pielęgniarkami.

Przemyśl: głodujące pielęgniarki zawieszą protest?

Jak podaje Gazeta Wyborcza, w spotkaniu z Tadeuszem Pióro uczestniczyły wszystkie związki zawodowe.

Jak przekonywał członek zarządu województwa, problem nie dotyczy tylko przemyskiego szpitala. Jego zdaniem jest to konsekwencja wieloletnich zaniedbań w ochronie zdrowia i źle działającego systemu w całym kraju - dlatego trudno znaleźć dobre rozwiązania z poziomu województwa.

Zapewnił, że zarząd dokłada wszelkich starań, aby wciąż doinwestowywać placówkę, co powinno skutkować zwiększeniem kontraktu z NFZ, równocześnie zabiega o zwiększenie kontraktu na przyszły rok. Wnioskuje także do NFZ o uruchomienie rezerwy finansowej na ten rok. Tadeusz Pióro poprosił także pielęgniarki o zawieszenie strajku głodowego.

Protestującym złożono propozycję, aby w przyszłym roku do proponowanej obecnie podwyżki 100 zł dołożyć jeszcze 50 zł. Strajkujący zaproponowali, żeby wspomniane 50 zł dodać jeszcze w tym roku, zamiast w roku następnym. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w czwartek (25 września).

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum