Przekazywanie informacji o wynagrodzeniach "na wniosek Prezesa". AOTMiT wydała komunikat

Autor: oprac. JKB • Źródło: AOTMiT, Rynek Zdrowia19 maja 2022 11:00

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wydała komunikat dotyczący cyklicznego gromadzenia informacji o wynagrodzeniach osób zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Przekazywanie informacji o wynagrodzeniach "na wniosek Prezesa". AOTMiT wydała komunikat
AOTMiT wyjaśnił zasady udostępnienia informacji o wynagrodzeniach. Fot. AdobeStock
  • Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wydała komunikat związany z przekazywaniem informacji o wynagrodzeniach osób zatrudnionych w podmiotach leczniczych posiadających podpisaną umowę z NFZ
  • Jak podaje Agencja,  dane będą gromadzone "na wniosek prezesa AOTMiT", a informacje o tym fakcie będą publikowane każdorazowo z odpowiednim wyprzedzeniem
  • Przypomnijmy: AOTMiT opublikowała zmodyfikowany szablon pliku, który będzie obowiązywał w kolejnym przekazywaniu danych

Informacje o zatrudnieniu w podmiotach leczniczych

AOTMiT przekazała uzupełnienie do informacji opublikowanej wcześniej w związku z gromadzeniem danych o wynagrodzeniach osób zatrudnionych w podmiotach leczniczych posiadających podpisaną umowę z NFZ.

- Informujemy, że wspomniane dane będą gromadzone na wniosek Prezesa Agencji. Informacja o tym fakcie będzie publikowana każdorazowo z odpowiednim wyprzedzeniem, świadczeniodawcy będą również informowani drogą mailową wraz ze wskazaniem miesiąca, za który należy przekazać dane – czytamy.

Nowy szablon do raportowania o wynagrodzeniach

Przypomnijmy: AOTMiT udostępniła nowy wzór pliku będącego szablonem do cyklicznego przekazywania informacji na temat wynagrodzeń. 

Tabela dotyczy kosztów wynagrodzeń wszystkich pracowników zarówno medycznych, jak i niemedycznych, zatrudnionych we wszystkich komórkach organizacyjnych podmiotów leczniczych we wszystkich formach zatrudnienia.

Wspomniany plik składa się z kilku arkuszy (zakładek), z których kilka powinno zostać uzupełnione danymi, pozostałe natomiast zawierają informacje pomocnicze. - W najbliższym czasie zostanie również opublikowana instrukcja dotycząca sposobu wypełnienia pliku – podkreślono.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum