Przejęcie Magodent przez LUX MED

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 24 lipca 2015 10:49

LUX MED nabył 80% udziałów Magodent Sp. z o.o. Spółka prowadzi w Warszawie dwa szpitale specjalizujące się w onkologii i ambulatoryjną placówkę onkologiczną.

Przejęcie Magodent przez LUX MED
LUX MED nabył 80% udziałów Magodent Sp. z o.o. Na zdj.: jeden ze szpitali LUX MED

Magodent działa od 1996 roku, a w Warszawie od 2008 roku i prowadzi dwa szpitale specjalizujące się w leczeniu pacjentów z chorobami onkologicznymi, a także ambulatoryjną placówkę onkologiczną.

Jak podano w informacji prasowej przekazanej przez LUX MED, chodzi o dwa szpitale: szpital onkologiczno-kardiologiczny na 75 łóżek oraz szpital onkologiczno-hematologiczny na 45 łóżek.

Zespół Magodent liczy 400 osób. Rocznie realizuje około 60 tysięcy wizyt - zdecydowaną większość w ramach kontraktu z NFZ. W sumie około 90% przychodów Magodent pochodzi z kontraktu z NFZ.

Dzięki nabyciu 80% udziałów Magodent Grupa LUX MED będzie mogła otoczyć pacjenta onkologicznego opieką na każdym etapie - od podstawowej opieki zdrowotnej, diagnostyki przez leczenie onkologiczne, aż po dalsze prowadzenie go po zakończonym leczeniu.

- Jako świadczeniodawca o bardzo rozbudowanej sieci diagnostycznej i ambulatoryjnej chcemy być jak najbardziej skuteczni we wczesnym wykrywaniu chorób nowotworowych, co wspiera m.in. uruchomiony przez nas program na rzecz czujności onkologicznej Onkonawigator - mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

Dodaje: - Po dołączeniu do nas spółki Magodent, możemy opiekować się naszymi pacjentami również na etapie leczenia onkologicznego. Transakcja doskonale wpisuje się w zintegrowany model skoordynowanej opieki zdrowotnej, w którym działamy. Jednocześnie Magodent zyskuje zaplecze silnej grupy Bupa, której jesteśmy częścią.

- Magodent jest atrakcyjnym podmiotem medycznym. Zdecydowałem o sprzedaży Magodentu Grupie LUX MED mając pewność, że dla naszych placówek będzie to oznaczało rozwój z silnym międzynarodowym partnerem - mówi z kolei Maciej Sadowski, prezes i właściciel Magodent Sp. z o.o.

Jak podano w komunikacie prasowym, przejęcie Magodent przez LUX MED jest największą akwizycją bieżącego roku na rynku opieki zdrowotnej. Nie sprecyzowano jednak o jaką kwotę chodzi.

Wyłącznym doradcą finansowym transakcji po stronie sprzedającego był Upper Finance Med Consulting, a doradcą prawnym Kancelaria DZP. 

Finalizacja transakcji oznacza, że niespełna pięć lat po uruchomieniu pierwszej placówki, w której prowadzona jest hospitalizacja, Grupa LUX MED prowadzi już 7 szpitali, a plany stworzenia w pełni kompleksowej sieci medycznej są konsekwentnie realizowane.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum