Prywatyzacji Polfy Pabianice ciag dalszy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 grudnia 2009 13:49

Spółka Adamed została wybrana do wyłącznych negocjacji zakupu Polfy Pabianice.

Polski Holding Farmaceutyczny (PHF) wybrał do kolejnego etapu prywatyzacji Polfy Pabianice spółkę Adamed. W najbliższym czasie można spodziewać się parafowania umowy – poinformował PHF komunikacie.

– Po wnikliwej analizie dokumentów oraz trwających prawie 3 tygodnie negocjacjach z inwestorami, wśród których byli jeszcze Polpharma i Polfarmex oraz włoski Recordati, ofertę Adamedu oceniliśmy jako najbardziej interesującą i najkorzystniejszą. Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować wyłączne negocjacje właśnie z Adamedem – powiedział cytowany w komunikacie prezes PHF Artur Woźniak.

Polfa Pabianice po pierwszym półroczu miała 84,5 mln zł przychodów i 14,1 mln zł zysku netto. Tegoroczne plany to 202 mln zł przychodów i 19 mln zł zysku.

PHF został utworzony w 2004 r., by realizować rządową strategię dla przemysłu farmaceutycznego do 2008 r. Docelowo miał on przejąć funkcje operacyjne trzech spółek zależnych - Polfy Warszawa, Tarchomin i Pabianice. Na początku ubiegłego roku kolegium MSP podjęło decyzję o prywatyzacji tych trzech firm przez PHF, a następnie likwidację holdingu. Woźniak zapowiedział, że jest zdeterminowany zakończyć działalność holdingu w 2010 roku, pod warunkiem, że uda się sprywatyzować te trzy spółki.

Według wcześniejszych zapowiedzi PHF w połowie 2010 r. ma zostać zakończony proces sprzedaży Polfy Warszawa. Polfę Tarchomin holding chce wystawić do sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum