Prywatyzacja uzdrowisk: czas na wiążące oferty

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2010 18:57

Resort skarbu zaprosił do składania ofert wiążących pięć firm zainteresowanych kupnem uzdrowisk w Ustroniu, Inowrocławiu i Połczynie Zdroju.

Na początku lutego ministerstwo zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie kupna trzech uzdrowisk, które świadczą usługi związane z ochroną zdrowia, lecznictwem i rehabilitacją.

Wówczas na ofertę dotyczącą ponad 90 proc. akcji Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego „Ustroń" odpowiedziało sześć firm, kupnem ok. 92 proc. udziałów uzdrowiska „Solanki" zainteresowane były 4 firmy, a na ofertę w sprawie sprzedaży prawie 90 proc. akcji uzdrowiska „Połczyn" wpłynęły dwie odpowiedzi.

Ministerstwo Skarbu poinformowało w piątek (26 marca), że do dalszego etapu prywatyzacji Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń S.A., czyli jej badania i składania ofert wiążących, zaprosił pięć firm: Maksimum sp. z o.o. Holding S.K.A. w Katowicach (dawniej Przedsiębiorstwo "Opal" sp. z o.o.), STP Investment SA w Bochni, Lux Med Sp. z o.o. w Warszawie, Polalmako Sp. z o.o. w Rzeszowie oraz American Heart of Poland Sp. z o.o. w Ustroniu.

W przypadku Uzdrowiska Połczyn Zdrój S.A. zaproszono: KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA we Wrocławiu oraz Dopico sp. z o.o. w Warszawie.

Jeśli chodzi o Uzdrowisko Inowrocław do składania ofert wiążących resort skarbu zaprosił: ZPW POZKAL Tadeusz Chęsy w Inowrocławiu, Sanplast SA w Strzelnie, Przedsiębiorstwo Prywatne Pamela Dariusz Ślufiński we Włocławku oraz Alstal Grupa Budowlana Sp. z o.o. w Inowrocławiu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum