Prywatyzacja Polfy Warszawa: związkowcy chcą spotkania z ministrem skarbu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2012 14:07

Delegacja związków zawodowych z firmy Polfa Warszawa domaga się spotkania z ministrem skarbu w sprawie prywatyzacji firmy. Dziesięciu związkowców jest w gmachu ministerstwa; zapowiadają, że pozostaną tam do skutku.

Jak poinformował Mirosław Miara, szef zakładowej Solidarności, chodzi o pakiet socjalny, jaki obiecywał inwestor - firma Polpharma.

- Rozmowy były pozorowaniem negocjacji, nie doszło do porozumienia. Pakietu nie ma. Nasze obawy co do istnienia firmy są bardzo duże. Chcemy rozmawiać na ten temat z ministrem - powiedział Miara.

Związkowcy są na razie w hallu ministerstwa, nie wpuszczono ich dalej.

Magdalena Kobos, rzecznik MSP powiedziała, że resort służy pomocą, jeśli chodzi o spotkanie z ekspertami i gdyby do niego doszło, wnioski z pewnością trafią na biurko ministra Budzanowskiego. - On sam - podkreśliła - ze względu ma napięty kalendarz, m.in. wtorkowe (10 stycznia) posiedzenie rządu, nie jest w stanie spotkać się ze związkowcami.

Kobos dodała, że mediację zaoferował Artur Woźniak, prezes Polskiego Holdingu Farmaceutycznego, który zadeklarował gotowość skontaktowania się w tej sprawie z Jerzym Starakiem, właścicielem i prezesem rady nadzorczej Polpharmy.

Prywatyzacja warszawskiej Polfy prowadzona była przez Polski Holding Farmaceutyczny. Do sprzedaży było 85 proc. udziałów w spółce. Polpharma kupiła Polfę w październiku 2011 r., transakcja nie jest jednak ostatecznie sfinalizowana, musi się na nią jeszcze zgodzić UOKiK.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum