Prywatna wizyta domowa to kosztowny wydatek. Stać na nią nielicznych

Autor: Express Ilustrowany/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2019 13:11

Każdy chory ubezpieczony w NFZ, gdy stan jego zdrowia utrudnia mu samodzielną egzystencję, ma prawo do korzystania z pielęgniarskiej opieki długoterminowej w miejscu zamieszkania. Niestety to zwykle teoria, bo problemem są terminy. Choremu pozostaje wówczas zamówienie wizyty prywatnej, ale tu barierą jest cena.

Prywatna wizyta domowa to kosztowny wydatek. Stać na nią nielicznych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak wyjaśniają eksperci rynku medycznego ceny w prywatnym sektorze medycznym najczęściej są umowne. Zależą od tego, jak często z danej usługi u danego specjalisty korzystamy. Dla przykładu pielęgniarka za godzinę spędzoną przy łóżku w domu chorego policzy od 20 do 35 zł. 12-godzinny dyżur to już koszt minimum 300 zł - podaje Express Ilustrowany.

Pielęgnacja odleżyn przez pielęgniarkę to wydatek rzędu co najmniej 60 zł za godzinę. Podanie kroplówki kosztuje ok. 100 zł, usuwanie szwów 80 zł, zmiana opatrunku 70 zł, płukanie pęcherza 50 zł, a pielęgnacja stomii 50 zł - informuje gazeta.

Podobnie wysokie opłaty trzeba ponieść prosząc o wizytę w domu innych specjalistów. I tak opiekun medyczny za godzinę spędzoną z pacjentem policzy sobie od 15 do 30 zł a rehabilitant już od 50 do 150 zł., w zależności od stażu pracy, ukończonych kursów i szkoleń.

Najwięcej kosztuje wizyta lekarska. Koszt jej waha się od 200 zł do 350 zł, ale też może wynieść nawet 1000 zł, jeśli lekarz uzna, że w tym czasie w gabinecie przyjąłby kilku chorych. Transport pacjenta karetką po Łodzi to koszt od 150 do 200 zł.

Więcej: expressilustrowany.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze