Prudnik: centrum medyczne bez prezesa, za to z konfliktem udziałowców

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 08 września 2015 16:45

Prudnickie Centrum Medyczne (Opolskie) nie ma prezesa od kiedy w połowie sierpnia z tego stanowiska zrezygnował Andrzej Mazur. Kandydat na nowego prezesa wycofał się widząc, że między udziałowcami jest konflikt.

Prudnik: centrum medyczne bez prezesa, za to z konfliktem udziałowców
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Nowa Trybuna Opolska, kandydat, który miał być w piątek (4 września) przedstawiony akcjonariuszom przez władze powiatu, wycofał się, widząc, że między udziałowcami szpitalnej spółki nie ma zgody. W sierpniu władze powiatu i prywatnej spółki Optima Medycyna po rozmowach z udziałem negocjatora podpisały się pod oświadczeniem, że zasadnicze punkty sporne zostały wynegocjowane.

Gazeta przypomina, że w 2009 r. Optima Medycyna za 3 mln zł kupiła 33 proc. akcji spółki PCM, do której należy powiatowy szpital. Dziś jest gotowa odsprzedać te akcje powiatowi, gdyż wspólnicy nie potrafią się od długiego czasu dogadać. Ustalono nawet cenę odkupu - 3,4 mln zł za całość 33 procent akcji.

Na piątkowym zebraniu akcjonariuszy przedstawiciele prywatnej spółki zażądali jednak gwarancji od starostwa, że akcje zostaną odkupione w ustalonym czasie, oraz wpłacenia zadatku. Jednak powiat nie ma na to funduszy...

Więcej: www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum