Prudnik: Anatol Majcher pokieruje PCM

Autor: JJ, Tygodnik Prudnicki/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2013 09:33

Pod koniec marca, po rezygnacji Dariusza Madery, zarząd powiatu rekomendował radzie nadzorczej Prudnickiego Centrum Medycznemu na prezesa dr. Anatola Majchera, znanego lekarza urologa i byłego dyrektora ZOZ-u w Kędzierzynie-Koźlu. Rada jednak wówczas nie zaakceptowała jego kandydatury. Zabrakło porozumienia w kwestiach personalnych.

Prudnik: Anatol Majcher pokieruje PCM
Wtedy włodarze powiatu zaczęli interesować się innym kandydatem, także o znanym nazwisku. Nieoczekiwanie jednak powrócono do rozmów z Majcherem, tyle że te i tym razem zakończyły się fiaskiem, bowiem członkowie rady nadzorczej poróżnili się w kwestii płacowej.

Jak informowała Nowa Trybuna Opolska, nowy prezes miał zarabiać około 9 tys. zł brutto, czyli tyle co jego poprzednik. Dariusz Madera (były wicewojewoda opolski z PiS) jako członek rady nadzorczej z ramienia Optimy domagał się podobnego wynagrodzenia dla wiceprezesa Jarosława Okrągłego, któremu jednak przedstawiciele powiatu zaproponowali wynagrodzenie niższe o 700 zł.

Ostatecznie szefa szpitala wybrano 26 kwietnia. Po trwających kilka tygodni targach został nim, tak jak proponował na samym początku zarząd powiatu - 58-letni dr Anatol Majcher.

- Nie jesteśmy zadowoleni, że wybór nowego prezesa PCM trwal tak długo, ale rozumiem, że takie decyzje należy podjmować przemyślanie i odpowiedzialnie. Trwało to tak długo, ze względu na pewne nieporozumienia w radzie nadzorczej szpitala. Ostatecznie prezesem został dr Majcher, którego rekomendowaliśmy na samym początku i nigdy tej rekomendacji nie cofnęliśmy - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Rdosław Roszkowski, starosta prudnicki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum