Protest pracowników szpitala w Kwidzynie: nie chcą prywatyzacji

Autor: dziennikbaltycki.pl/Rynek Zdrowa • • 01 marca 2016 11:01

Pracownicy Szpitala "Zdrowie" w Kwidzynie rozpoczęli protest przeciwko prywatyzacji placówki. Jego celem ma być wycofanie się Zarządu Powiatu Kwidzyńskiego z zamiaru sprzedaży szpitala firmie EMC Instytut Medyczny z Wrocławia.

Pracownicy zapowiedzieli referendum strajkowe Fot. Archiwum RZ

EMC Instytut Medyczny dzierżawi udziały samorządowe w szpitalnej spółce - informuje Dziennik Bałtycki.

W oświadczeniu komitetu protestacyjnego, odczytanym podczas poniedziałkowej (29 lutego) sesji Rady Powiatu Kwidzyńskiego, przypomniano, że związki zawodowe i Rada Pracowników spółki "Zdrowie" wielokrotnie zwracały uwagę na brak działań rozwojowych, fatalne praktyki zarządcze, lekceważenie spraw pracowniczych i brak dialogu z pracownikami, wyzysk pracy i pogarszającą się jakość szpitala.

Czytaj: EMC Instytut Medyczny ws. protestu pracowników szpitala w Kwidzynie

Protestujący domagają się wycofania się przez Zarząd Powiatu Kwidzyńskiego z umowy przedwstępnej zbycia udziałów spółki "Zdrowie" wobec nie wywiązywania się firmy EMC Instytut Medyczny z Wrocławia z realizacji programu dostosowawczego i braku jakichkolwiek inwestycji.

Chcą ponadto opracowania przez zarząd spółki "Zdrowie" programu rozwoju szpitala oraz przedstawienia etapowego planu podwyżki wynagrodzeń.

Uczestnicy protestu zapowiedzieli, że do czasu zrealizowania postulatów prowadzić będą czynny protest. Jednocześnie przeprowadzą referendum wśród pracowników szpitala w sprawie strajku i form jego prowadzenia.

Czytaj: www.dziennikbaltycki.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum