Protest po powołaniu nowego konsultanta krajowego w dz. fizjoterapii

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 15 lipca 2014 11:24

Polskie Towarzystwo Fizjoterapii sprzeciwia się powołaniu dr. Zbigniewa Wrońskiego na krajowego konsultanta w dziedzinie fizjoterapii. Przedstawiciele prawie wszystkich oddziałów PTF podpisali się po protestem, który w poniedziałek (14 lipca) trafił do Ministerstwa Zdrowia.

Do 23 czerwca na biurko prezesa Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii Marka Kiljańskiego wpłynęło 13 oficjalnych pism, wyrażających niezadowolenie z powodu wyboru, jakiego dokonał minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Argumenty, jakimi uzasadniony jest protest wobec powołania Zbigniewa Wrońskiego na konsultanta krajowego, to : ”brak doświadczenia w zawodzie, brak przynależności do towarzystw naukowych oraz organizacji międzynarodowych (WCTP), skupiających specjalistów fizjoterapii, brak rozpoznawalności w środowisku akademickim (niewielki dorobek naukowy), brak uczestnictwa w pracach konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie fizjoterapii oraz prac nad ustawą dotyczącą regulacji zawodu fizjoterapeuty” - stwierdza się w piśmie do MZ.

Środowisko fizjoterapeutów zastanawia również fakt zależności zawodowej nowego konsultanta w dziedzinie fizjoterapii wobec konsultanta krajowego w dziedzinie rehabilitacji medycznej (Krystyna Księżopolska-Orłowska jest przełożoną Zbigniewa Wrońskiego w Klinice Rehabilitacji Reumatologicznej Instytutu Reumatologii).

- W związku z pojawiającymi się wątpliwościami wnioskujemy o ponowne rozpatrzenie kandydatur na stanowisko krajowego konsultanta w dziedzinie fizjoterapii, gdyż obecny wybór zagraża interesom całego środowiska, a brak kompetencji dra Wrońskiego naraża przedstawicieli polskiej fizjoterapii na utratę dobrej opinii na arenie międzynarodowej - wyjaśnia Ireneusz Hałas, prezes  Zarządu Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

Czytaj też: Stanowisko Zarządu SFP w sprawie protestu PTF wobec powołania konsultanta krajowego

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum