Protest pielęgniarek sparaliżuje szczepienia przeciwko COVID-19?

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 15 grudnia 2020 11:36

Pielęgniarki szykują się do największej od lat akcji protestacyjnej. Jak zapowiada Liliana Pietrowska, szefowa OZZPiP na Dolnym Śląsku, w połowie lecznic, w których działa związek, pracownicy są do niej gotowi, łącznie z przerwaniem pracy. Czy sparaliżuje to planowany przez rząd program szczepień przeciwko koronawirusowi?

Protest pielęgniarek sparaliżuje szczepienia przeciwko COVID-19?
Pracownicy z około połowy przychodni i szpitali na Dolnym Śląsku wyrazili gotowość do protestu Fot. Shutterstock

Pielęgniarki z czterech organizacji: Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, Polskiego Towarzystwa Położnych i Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zarzuciły premierowi Mateusza Morawieckiemu brak jakiejkolwiek reakcji na ich postulaty oraz brk chęci do podjęcia rozmów - przypomina Gazeta Wrocławska.

Pielęgniarki w poszczególnych przychodniach i szpitalach, w których działa Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, wchodzą w spory zbiorowe z dyrekcjami tych placówek.  Jak ujawnia Liliana Pietrowska z OZZPiP tylko we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku pracownicy z około połowy przychodni i szpitali, w których działa związek, potwierdzili swoją gotowość do rozpoczęcia protestu.

Oznacza to, że akcja obejmie co najmniej 25 placówek służby zdrowia w regionie. To największe szpitale wojewódzkie, szpitale powiatowe, a we Wrocławiu także przychodnie. Na pytanie, czy nie obawia się, czy protest i ewentualny strajk sparaliżuje szczepienia przeciwko koronawirusowi, Pietrowska odpowiada, że związek zrobi wszystko, by protest i ewentualny strajk nie odbiły się na pacjentach.

Więcej: gazetawroclwska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum