Proszowice: szpitalny oddział zakaźny zostanie zamknięty

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2020 14:05

Łukasz Szafrański, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Proszowicach zapowiedział likwidację oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Informację na ten temat przekazał na ostatniej sesji Rady Powiatu Proszowickiego. Radni nie ukrywali swojego zaskoczenia.

Według zapewnień dyrektora personel pielęgniarski bloku zakaźnego znajdzie zajęcie na innych szpitalnych oddziałach. Fot. Archiwum

Dyrektor Szafrański informował, że będzie to definitywne zamknięcie oddziału, dodając, że o sprawie wkrótce zostanie powiadomiony Małopolski Urząd Wojewódzki. Były też rozmowy na ten temat z NFZ. Likwidacja będzie też dotyczyć poradni zakaźnej - podaje Dziennik Polski.

Z udzielonych przez dyrektora wyjaśnień wynika, że wpływ na taką decyzję miało kilka względów. Pierwsza kwestia to finanse - strata, jaką generuje oddział to około 600-700 tys. zł rocznie. Obecnie szpital jest w trakcie wdrażania programu naprawczego, który ma pozwolić na zaciągnięcie kilkumilionowego kredytu na wkład własny inwestycji - remontu oddziałów bloku głównego.

Według zapewnień dyrektora personel pielęgniarski bloku zakaźnego znajdzie zajęcie na innych szpitalnych oddziałach. Propozycje pracy na Internie dostaną z kolei lekarze, których w tej chwili tam brakuje.

Z informacji przekazanych na sesji wynika też, że oddział zakaźny nie musi być ostatnim, który czeka likwidacja. Wysokie straty generują również oddziały ginekologiczno-położniczy, neurologiczny i intensywna terapia.

Więcej: dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum