Proszowice: szpitalny oddział pulmonologii ze względu na odejście lekarzy może zostać zlikwidowany?

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 29 września 2020 11:47

W środę (30 września) dobiegnie końca okres wypowiedzeń, jakie trzy miesiące temu złożyło czworo lekarzy zatrudnionych na oddziale pulmonologii Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Proszowicach.

Proszowice: szpitalny oddział pulmonologii ze względu na odejście lekarzy może zostać zlikwidowany?
Jak wyjaśnili lekarze, o ich decyzji zdecydował m.in. brak możliwości zawodowego rozwoju. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Jak wyjaśnili lekarze, o ich decyzji zdecydowały brak możliwości zawodowego rozwoju, brak nowoczesnego sprzętu, ignorowanie przez kolejnych dyrektorów pomysłów na podniesienie jakości i zakresu usług świadczonych na pulmonologii.

Lekarzy nie przekonuje argument, że w przyjętym kilka dni temu programie naprawczym szpitala uwzględniono rozwój pulmonologii w kierunku onkologii i rehabilitacji. Ich zdaniem jest to tylko zapis na papierze, za którym nie idą żadne konkrety.

Pytany o przyszłość oddziału pulmonologii starosta Grzegorz Pióro podkreślał, że ciągle ma nadzieje, że uda się go uratować. O poszukiwaniu nowych, którzy zajęliby miejsce odchodzących, mówił kilka razy na sesjach Rady Powiatu dyrektor placówki Łukasz Szafrański. Wymóg minimum, bez którego spełnienia oddział nie może istnieć, to znalezienie drugiego lekarza ze specjalnością z zakresu pulmonologii.

Więcej: dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum