Proszowice: szpital zamknął pulmonologię, pilnie szuka lekarzy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 października 2020 16:14

Szpital w Proszowicach (Małopolskie) zamknął na trzy miesiące Oddział Pulmonologii. Powodem takiej decyzji dyrekcji jest odejście czworga lekarzy z tego oddziału. Placówka poinformowała w piątek (2 października), że pilnie poszukuje nowych lekarzy.

Proszowice: szpital zamknął pulmonologię, pilnie szuka lekarzy
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Szpital w piśmie przesłanym PAP wyjaśnił, że z końcem września upłynął termin wypowiedzeń, jakie złożyło czworo lekarzy zatrudnionych na Oddziale Pulmonologii. Uniemożliwiło to ułożenie dyżurów. Media podały, że w oddziale został tylko ordynator Wojciech Skucha. Pacjenci zostali przeniesieni na oddział wewnętrzny.

Dyrektor SP ZOZ w Proszowicach Łukasz Szafrański poinformował, że wraz z zarządem powiatu proszowickiego intensywnie poszukuje nowej kadry lekarskiej celem zbudowania nowego zespołu i wznowienia pracy Oddziału Pulmonologii.

Według mediów przyczyną odejścia czworga lekarzy był brak perspektyw na rozwój i kiepska sytuacja finansowa placówki, a ordynator zamkniętego oddziału uważa, że nie podjęto działań mogących realnie poprawić sytuację placówki. Z taką opinią nie zgadza się starosta proszowicki Grzegorz Pióro, który wskazuje na inwestycje realizowane w ostatnich latach z myślą o szpitalu.

Jeśli chodzi o sytuację związaną z koronawirusem, to decyzją z 18 września wojewoda małopolski zobowiązał placówkę do zapewniania trzech łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Osoby, u których testy potwierdzą koronawirusa, trafiają do innych placówek (z drugim poziomem referencyjności).

Beata Kołodziej (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum