Proszowice: radni chcą ratować szpital przy "okrągłym stole"

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 06 maja 2019 11:52

Radni powiatu proszowickiego z klubu KPR Razem i PiS w liście otwartym wzywają do ratowania SP ZOZ w Proszowicach, proponując "okrągły stół". Przypominają, że starostwo do marca 2020 r. z własnego budżetu musi pokryć 5,7 mln zł straty lecznicy. Takimi pieniędzmi powiat nie dysponuje, więc szpitalowi grozi likwidacja.

Proszowice: radni chcą ratować szpital przy "okrągłym stole"
Strata SP ZOZ w Proszowicach za 2018 rok sięgnęła 7,5 mln zł. W roku 2017 placówka miała deficyt w wys. 278 tys. zł. FOT. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Radni zwracają uwagę w liście, że likwidacja dotyczy największego zakładu pracy na terenie gminy, miasta i powiatu proszowickiego. Liczą, że do rozmów przy tzw.okrągłym stole dojdzie 14 maja. Do udziału zostali zaproszeni m. in. posłowie: prof. Włodzimierz Bernacki (PiS) i Norbert Kaczmarczyk (Kukiz’15), samorządowcy, przedstawiciele związków zawodowych.

Strata SP ZOZ w Proszowicach za 2018 rok sięgnęła kwoty 7,5 mln zł. Tymczasem w roku 2017 placówka miała deficyt w wys. 278 tys. zł. Według dyrektora ekonomicznego szpitala Zbigniewa Torbusa, cytowanego przez Dziennik Polski, główną przyczyną pojawienia się tak dużej straty jest gwałtowny wzrost wydatków na wynagrodzenia dla personelu medycznego.

Więcej: dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum