Proszowice: powiat zakupił świadczenia w szpitalu, to precedens

Autor: dziennikpolski24.pl/Rynek Zdrowia • • 12 września 2018 09:35

Zarząd powiatu proszowickiego przeznaczy 900 tys. złotych na zakupienie świadczeń medycznych w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Proszowicach.

Proszowice: powiat zakupił świadczenia w szpitalu, to precedens
Powiat przeznaczy 900 tys. złotych na zakupienie świadczeń w szpitalu. Fot. PTWP

To precedens w historii powiatu, przyczyną podjęcia takiej decyzji przez samorządowców są  niewystarczająca wysokość szpitalnego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia i rosnące zapotrzebowanie na świadczenia - pisze Dziennik Polski.

Powodem jest też  zła sytuacja finansowa szpitala. W I półroczu 2018 r. strata placówki wyniosła prawie 3 mln złotych. Wartość tzw. nadwykonań to 2 mln złotych.

Jak poinformowała w rozmowie z Dziennikiem Polskim skarbnik powiatu Izabela Moliszewska, NFZ za te nadwykonania nie zapłaci. Zwiększający się dług szpitala jest wynikiem podwyżek, które w lutym wywalczyli lekarze; nie są one uwzględnione w kontrakcie z NFZ.

Dofinansowanie szpitala musi być jeszcze zatwierdzone przez Radę Powiatu. Starostwo planuje na ten cel zaciągnąć kredyt w wysokości 650 tys. zł.

W sierpniu szpital otrzymał już od powiatu 500 tys. zł pożyczki, która pozwoli uregulować należności wobec firmy, wykonującej w szpitalu badania tomografem komputerowym.

Więcej: dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum