Proszowice: lekarz dostał zawału. Zdecydowało przemęczenie?

Autor: Radio Kraków/Rynek Zdrowia • • 08 stycznia 2018 20:05

Jak podało Radio Kraków jeden lekarzy SP ZOZ w Proszowicach dostał zawału. Zdaniem związkowców, którzy poinformowali o tym fakcie media, incydent mógł mieć związek z przemęczeniem spowodowanym dyżurami.

Jak twierdzą związkowcy, lekarz był po kilku dyżurach. Fot. Flickr/Helge V. Keitel CC BY 2.0 (zdj. ilustracyjne)

Jak twierdzą związkowcy, lekarz był po kilku dyżurach. Gdy doszło u niego do problemów kardiologicznych miał pod opieką dwa oddziały.

- To mogło się skończyć zgonem, ale to nie jedyny przypadek związany z przepracowaniem - mówi Radiu Kraków Łukasz Goliński, przedstawiciel lekarzy z proszowickiego szpitala.

Lekarze z SP ZOZ w Proszowicach skarżyli się już  wcześniej na konieczność dyżurowania, które przekraczało ich siły.

Już w październiku 2017 roku lekarze informowali, że są przeciążeni pracą.  Przewodniczący Małopolskiego Oddziału Terenowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Piotr Watoła informował wówczas, iż lekarze ze szpitala w Proszowicach zwracali uwagę, że na oddziale obserwacyjno-zakaźnym pracuje tylko ordynator i jeden asystent. Na oddziale pediatrii ordynator musi brać po 15 dyżurów miesięcznie, a oddział intensywnej terapii opiera się o pracę lekarzy spoza szpitala.

Według Watoły braki lekarzy były tak duże, że ci dyżurowali bez przerwy po kilka dni i to na kilku stanowiskach jednocześnie.

Jak podawał Dziennik Polski, dyrektor SPZOZ w Proszowicach Janina Dubaj wielokrotnie zwracała uwagę, że ma duże kłopoty że znalezieniem lekarzy do pracy w szpitalu.

Więcej: www.radiokrakow.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum