×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Proszowice: dyrektor szpitala złożyła wypowiedzenie, lekarze wrócą do pracy?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia30 stycznia 2018 20:55

Janina Dobaj, dyrektor SP ZOZ w Proszowicach złożyła wypowiedzenie. Rozwiązanie to ma zakończyć trzymiesięczny konflikt między pracownikami a szefostwem placówki. 1 lutego lekarze mają się pojawić w pracy.

Proszowice: dyrektor szpitala złożyła wypowiedzenie, lekarze wrócą do pracy?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, lekarze z Proszowic skarżyli się m.in. na złe zarządzanie szpitalem i niskie zarobki. Domagali się zmiany dyrekcji, zatrudnienia specjalistów i podwyżki płac. Pod koniec 2017 r. w sprawę zaangażował się starosta. Trwały negocjacje, ale nie doszło do porozumienia.

Na przełomie października i listopada wypowiedzenia z pracy złożyło 80 proc. Pracę mieli zakończyć po trzech miesiącach okresu wypowiedzenia, czyli 1 lutego.

We wtorek (30 stycznia) odbyło się jeszcze jedno spotkanie związków zawodowych z przedstawicielami starostwa. Ci poinformowali lekarzy, że dyrektor szpitala zostanie odwołana.

Do momentu powołania nowego dyrektora jego funkcję ma pełnić przedstawiciel starostwa. Dyrektorem ds. lecznictwa ma zostać dr Łukasz Goliński, jeden z lekarzy, który wypowiedział umowę o pracę.

Więcej: www.krakow.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze