Proszowice: czy nowy dyrektor znalazł sposób na utrzymanie porodówki?

Autor: Dziennik Polski24/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2019 11:51

Dyrektora Szpitala w Proszowicach Grzegorz Gałuszka jest przeciwny likwidacji Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Noworodków. O pomoc w tej sprawie zwrócił się do personelu szpitala i polityków.

Proszowice: czy nowy dyrektor znalazł sposób na utrzymanie porodówki?
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Kilka dni temu do Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wpłynął wniosek dyrekcji szpitala, dotyczący wyrażenia opinii na temat zawieszenia działalności Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Noworodków. Teraz powołany na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora szpitala Grzegorz Gałuszka ma zupełne inne plany. Jak twierdzi, juz po wstępnej analizie funkcjonowania poszczególnych jednostek organizacyjnych w placówce jest przekonany, że ten oddział powinien nadal funkcjonować.

Dyrektor Gałuszka zaznaczył też, że jest już po rozmowach z NFZ, gdzie przedstawił możliwości dalszego funkcjonowania oddziału w formie bardziej przyjaznej kobietom ciężarnym i dzieciom.

Zadowolenia ze zmiany stanowiska kierownictwa szpitala nie kryją pracownicy oddziału. Twierdzą, że rozmowy z nowym dyrektorem dają im nadzieję na to, że oddział przetrwa, a kobiety będą mogły tutaj rodzić. Podkreślają, że warunki, które panują na tutejszym oddziale położniczo-ginekologicznym są naprawdę komfortowe. Sale są praktycznie dwuosobowe, szpital umożliwia porody rodzinne. Twierdzą, że trzeba tylko z tym przekazem dotrzeć do przyszłych mam.

W tym celu w placówce odbył się Dzień Otwarty Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Noworodków SP ZOZ w Proszowicach, w trakcie którego osoby zainteresowane mogły spotkać się z personelem, posłuchać porad, a przede wszystkim zapoznać się z warunkami panującymi w Proszowicach. 

Więcej: dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum