Prorektor UJ podjął decyzję: dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego zostanie odwołana

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2018 17:18

Prorektor UJ prof. Tomasz Grodzicki złożył wniosek o odwołanie dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Barbary Bulanowskiej. We wtorek pozytywnie zaopiniowała go Rada Społeczna szpitala - powiedział rzecznik UJ Adrian Ochalik.

Na zdj. Barbara Bulanowska, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Barbara Bulanowska jest na zwolnieniu, wypowiedzenie nie zostało jej wręczone. - W momencie, kiedy się to stanie, ogłoszony zostanie konkurs na to stanowisko - powiedział Ochalik.

Bulanowska była dyrektorem Szpitala Uniwersyteckiego od marca 2015 r., wcześniej była szefową małopolskiego NFZ. Według władz uniwersytetu powodem jej odwołania jest "utrata zaufania" i "kłopoty we współpracy". Służby prasowe szpitala nie komentują tej decyzji.

Placówka ma się wkrótce przeprowadzić do nowej siedziby w Krakowie-Prokocimiu, a przeniesienie tam wszystkich klinik z centrum miasta będzie bardzo skomplikowaną operacją logistyczną i wymaga bardzo dobrego planu. Nowy obiekt ma być gotowy wiosną 2019 r., a pacjenci będą z niego korzystali od 2020 r.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie to największy publiczny szpital w Polsce, nie tylko leczący, ale również kształcący kadrę medyczną. Placówka ma 30 oddziałów, 76 poradni i 10 zakładów diagnostyki oraz 1,6 tys. łóżek. Zatrudnia 4,2 tys. osób. W ciągu roku hospitalizuje prawie 75 tys. chorych z całej Polski, a liczba konsultacji w przychodniach przyklinicznych przekracza 380 tys.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum