Projekt zarządzenia NFZ w sprawie POZ

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 27 listopada 2014 14:50

NFZ opublikował na swojej stronie internetowej projekt zarządzenia ws. kontraktowania świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Przewiduje on m.in. wzrost podstawowej stawki kapitacyjnej z 96 zł do 136,20 zł.

Jak podano w komunikacie na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia, Centrala NFZ przedstawia, w celu wyrażenia opinii przez określone w art. 146 ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027, z późniejszymi zmianami) oraz § 2 ust. 2 załącznika do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 maja 2008 roku w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2008 r. Nr 81, poz. 484), właściwe w sprawie podmioty, projekt zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna na rok 2015 i lata następne.

Propozycje przedstawianych zmian mają na celu poprawę dostępności i jakości opieki sprawowanej nad pacjentami, w szczególności w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów, poprawy dostępności dla pacjentów do świadczeń okulistycznych i dermatologicznych oraz zwiększenia możliwości diagnostycznych lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na trwający proces uzgodnień warunków realizacji i finansowania umów w podstawowej opiece zdrowotnej o udzielania świadczeń od 1 stycznia 2015 roku oraz ewentualne zmiany legislacyjne, zmiany wynikające z powyższych przesłanek znajdą odzwierciedlenie w treści opiniowanego zarządzenia.

Opinie do projektu zarządzenia można nadsyłać do Funduszu w terminie do 11 grudnia 2014 r. na adres e-mail sekretariat.dsoz@nfz.gov.pl.

Treść zarządzenia: kliknij

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum