Projekt dotyczący wycen kompleksowych świadczeń w leczeniu szpitalnym

Autor: MAK, NFZ/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2019 18:17

NFZ przekazał w poniedziałek (27 maja) do konsultacji społecznych projekt zarządzenia zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne - świadczenia kompleksowe.

Projekt dotyczący wycen kompleksowych świadczeń w leczeniu szpitalnym
FOT. Fot. Materiały prasowe; zdjęcie ilustracyjne

Zmiany polegają na skorygowaniu wycen punktowych świadczeń w związku z ponoszonymi przez świadczeniodawców rosnącymi kosztami, będącymi pochodną wzrostu ogólnych kosztów udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, których wyceny nie były podnoszone od kilku lat.

- Zmiany są spójne ze zmianami wprowadzonymi w innych rodzajach świadczeń, wobec czego wyceny świadczeń wykonywanych w trybie hospitalizacji wzrosły o 2%, wyceny świadczeń wykonywanych w trybie ambulatoryjnym wzrosły o 3%, natomiast wyceny świadczeń rehabilitacyjnych wzrosły o 5% - informuje NFZ.

- Ponadto przeniesiono, z zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne oraz leczenie szpitalne - świadczenia wysokospecjalistyczne, jeden produkt rozliczeniowy: grupę E29 Angioplastyka wieńcowa balonowa (DEB) - podaje Fundusz.

Opinie dotyczące projektu można wysyłać do 10 czerwca br. do godz. 16.00 na adres: sekretariat.dsoz@nfz.gov.pl

Więcej: nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum