Prof. dr hab. n.med. Maciej Banach dyrektorem ds. medycznych w Nomi Biotech Corporation

Autor: Pozostałe źródła • Źródło: Mat. prasowe14 lipca 2021 07:56

Prof. dr hab. n.med. Maciej Banach, światowej sławy kardiolog i epidemiolog, dołącza do polsko-japońskiej firmy nutraceutycznej Nomi Biotech Corporation w roli Dyrektora ds. Medycznych

Prof. dr hab. n.med. Maciej Banach/ Mat. prasowe
  • Prof. dr hab. n.med. Maciej Banach, światowej sławy kardiolog i epidemiolog, dołącza do polsko-japońskiej firmy nutraceutycznej Nomi Biotech Corporation w roli Dyrektora ds. Medycznych 
  • Będzie kierował badaniami klinicznymi oraz projektami badawczymi firmy, ściśle współpracując ze szpitalami, instytutami naukowymi oraz czołowymi lekarzami oraz naukowcami na całym świecie
  • Prof. Banach jest Sekretarzem Generalnym Europejskiego Towarzystwa Miażdżycy (EAS) oraz Członkiem Naukowej i Zdrowotnej Grupy Doradczej FH Europe.

Prof. dr hab. n.med. Maciej Banach dyrektorem ds. medycznych w Nomi Biotech Corporation

Prof. Banach będzie kierował badaniami klinicznymi oraz projektami badawczymi firmy, ściśle współpracując ze szpitalami, instytutami naukowymi oraz czołowymi lekarzami oraz naukowcami na całym świecie. Przejmie on wiodącą rolę w rozwoju portfolio nutraceutyków pochodzenia naturalnego skierowanych do najbardziej wymagających grup pacjentów w wybranych grupach ryzyka. 

Dodajmy, że profesor był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP (2010-2012). W latach 2014-2021 kierował Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, jednym z największych szpitali klinicznych w Polsce. Jest kierownikiem Centrum Badań Sercowo-Naczyniowych Uniwersytetu Zielonogórskiego, a także Kierownikiem Zakładu Kardiologii Prewencyjnej i Lipidologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest obecnie profesorem wizytującym Uniwersytetu Alabama w Birmingham (UAB), Uniwersytetu Medycyny i Farmacji Victora Babesa w Timisoarze w Rumunii oraz Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine (UCI).

Prof. Maciej Banach jest również Sekretarzem Generalnym Europejskiego Towarzystwa Miażdżycy (EAS) (2021-2024) oraz Członkiem Naukowej i Zdrowotnej Grupy Doradczej FH Europe.

Jest Założycielem i Przewodniczącym Polskiego Stowarzyszenia Lipidologicznego (PoLA), Założycielem Lipid and Blood Pressure Meta-analysis Collaboration (LBPMC) Group, a także członkiem konsorcjum REPROGRAM oraz założycielem i prezesem Fundacji – Think-Tank „Innowacje dla Zdrowia", która skupia sześć głównych instytutów badawczych działających w systemie ochrony zdrowia oraz ponad 50 przedstawicieli biznesu medycznego w Polsce, których głównym celem jest tworzenie i wsparcie innowacji w obszarze medycznym w naszym kraju.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum