×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prof. Maciejewski rezygnuje ze stanowiska szefa oddziału CO-I w Gliwicach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia27 października 2015 15:05

Po odwołaniu przez ministra zdrowia prof. Krzysztofa Warzochę z funkcji dyrektora stołecznego Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej Curie, ze stanowiska zrezygnował szef oddziału Centrum w Gliwicach prof. Bogusław Maciejewski.

Prof. Maciejewski rezygnuje ze stanowiska szefa oddziału CO-I w Gliwicach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

MZ planuje połączenie Centrum Onkologii z Instytutem Hematologii i Transfuzjologii i powołanie w miejsce dwóch podmiotów Narodowego Instytutu Onkologii i Hematologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Prace nad stosownym rozporządzeniem trwają. Resort pracuje jednocześnie nad odłączeniem oddziału Centrum Onkologii w Gliwicach.

Odwołanie prof. Warzochy nastąpiło z dniem 26 października. Natomiast we wtorek (27 października) rezygnację złożył szef oddziału Centrum Onkologii w Gliwicach prof. Bogusław Maciejewski. Jak poinformował we wtorek PAP, uznał, że nadszedł czas zakończenia jego działalności zarządzającej i złożył rezygnację z funkcji dyrektora.

"W okresie 24 lat kierowania gliwickim Instytutem jest moją ogromną satysfakcją, że uzyskał on niekwestionowaną renomę międzynarodową w zakresie naukowym, a przede wszystkim wszechstronnych metod leczenia chorych na raka nie tylko ze Śląska" - napisał.

W przekazanym PAP piśmie prof. Maciejewski wskazał, że Instytut w Gliwicach podjął i kontynuuje działania zmierzające do odłączenia się od warszawskiego Centrum Onkologii w celu utworzenia niezależnego Śląskiego Instytutu Onkologii.

Jak zaznaczył, procedury w tym zakresie są kontynuowane mimo sprzeciwu naczelnej dyrekcji w Warszawie. Profesor zwrócił się o kontynuację działań na rzecz powstania Śląskiego Instytutu Onkologii.

W połowie października minister Zembala wydał zarządzenie w sprawie powołania komisji mającej na celu opracowanie warunków, na jakich zostanie dokonane wydzielenie Oddziału w Gliwicach.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze