Dziennik Polski/Rynek Zdrowia | 07-11-2017 14:27

Prof. Krzysztof Fyderek nowym dyrektorem szpitala na Prokocimiu

Prof. Krzysztof Fyderek oficjalnie przejął władze w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Na stanowisku dyrektora zastąpił dr hab. Macieja Kowalczyka, który po siedemnastu latach kierowania szpitalem zdecydował się zrezygnować z tej funkcji.

Jedna z sal Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie-Prokocimiu. Fot. PTWP

Nowy dyrektor został wybrany w konkursie zorganizowanym przez władze Uniwersytetu Jagiellońskiego, do którego należy szpital w Prokocimiu.

Prof. Krzysztof Fyderek jest związany z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym od 1978 roku. Do tej pory pełnił m.in. funkcję kierownika Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia oraz zastępcy dyrektora ds. lecznictwa. Jest również jednym z założycieli i wieloletnim prezesem Fundacji "O Zdrowie Dziecka", która wspiera działanie prokocimskiej lecznicy.

Nowy dyrektor będzie musiał zmierzyć się z wieloma problemami, m.in. z ponad 100-milionowym długiem i nieustającym niedoborem kadry medycznej (pielęgniarek oraz lekarzy specjalistów), a także dokończyć trwającą modernizację szpitala i pozyskać środki na dalszą rozbudowę.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl