Prof. Durlik nie jest już dyrektorem Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 28 kwietnia 2017 11:28

Prof. Marek Durlik przestał pełnić funkcję dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie - donosi RMF FM.

Prof. Durlik nie jest już dyrektorem Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA
Stanowisko rejestracji w CSK MSWiA w Warszawie. Fot. Archiwum

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak odwołał całe kierownictwo Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA wraz z wieloletnim dyrektorem placówki, prof. Markiem Durlikiem.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że odwołania kierownictwa szpitala MSWiA domagał się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Chodziło m.in. o sprawę doktora G.

Prof. Marek Durlik w wypowiedziach bronił oskarżonego lekarza. Krótko potem na jakiś czas odszedł ze stanowiska dyrektora szpitala MSWiA.

Profesor pełnił funkcje dyrektora CSK MSWiA w Warszawie od 1998 roku.

 Więcej: www.rmf24.pl

Czytaj także: NFZ: kontrola w krakowskim szpitalu nie paraliżuje pracy oddziałów

Z depeszy PAP opublikowanej po ukazaniu się informacji w RMF FM wynika, że prof. Marek Durlik złożył rezygnację z funkcji dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Potwierdził to w piątek (28 kwietnia) resort spraw wewnętrznych i administracji. Ministerstwo podało, że wicedyrektorzy pozostali na stanowiskach.

 W komunikacie MSWiA podano, że od maja Durlik będzie kierownikiem Kliniki Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii w tym szpitalu, której szefował od 2005 r.

 Resort poinformował też , że wicedyrektorzy szpitala pozostali na swoich stanowiskach. Wcześniej media podawały, że odwołano całe kierownictwo szpitala, również zastępców Durlika.

 Jak dodaje PAP, o zmianach w kierownictwie szpitala jako pierwszy poinformował portal Polityka Zdrowotna.

 Dr hab. n. med. Marek Durlik, prof. PAN, związany był z Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA od lat 90-tych. Ma specjalizacje z chirurgii ogólnej (I i II stopnia), z transplantologii klinicznej (II stopnia) i z chirurgii onkologicznej (II stopnia). W 1998 r. został dyrektorem szpitala, zrezygnował w 2007 r., po aresztowaniu ordynatora kliniki kardiochirurgii Mirosława G., któremu zarzucono zabójstwo i wielokrotną korupcję. MSWiA powołało wówczas specjalną komisję, która miała sprawdzić, czy nie doszło do nieprawidłowości w nadzorze dyrekcji na szpitalem. W 2010 r. Durlik powrócił na stanowisko dyrektora CSK MSWiA.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum