Problemy pediatrii: oddział działał tylko cztery dni. Od dziś znów zawieszony

Autor: oprac. JKB • Źródło: infoilawa.pl, Rynek Zdrowia10 listopada 2022 09:30

Oddział pediatryczny w Iławie wznowił działalność 6 listopada. Jednak placówka boryka się z problemami kadrowymi, przez co 10 listopada oddział ponownie zostanie czasowo zamknięty.

Problemy pediatrii: oddział działał tylko cztery dni. Od dziś znów zawieszony
Szpital ponownie zamyka oddział pediatryczny. Fot. AdobeStock
  • 6 listopada oddział pediatryczny Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Iławie wznowił działalność, ale jak się okazuje, nie na długo
  • Portal infoilawa.pl otrzymał wiadomość od placówki, że od 10 listopada wskazany oddział zostanie ponownie czasowo zamknięty
  • W przypadku dzieci, które aktualnie są leczone w placówce, zostaną dziś wypisane do domu, a dzieci wymagające dalszego leczenia zostaną przetransportowane do okolicznych szpitali

Placówka ponownie zamyka oddział

6 listopada pediatria w Szpitalu Powiatowym w Iławie wznowiła swoją działalność, ale nie na długo. Ze względu na trudną sytuację związaną z brakami kadrowymi, szpital ponownie zamyka tymczasowo oddział od 10 listopada.

O niepokojącej sytuacji informuje portal infoilawa.pl, który otrzymał potwierdzenie od kierownik działu organizacyjnego w Powiatowym Szpitalu im. Władysława Biegańskiego w Iławie.

- Oddział Pediatryczny wznowił działalność z dniem 6 listopada 2022 roku. Niestety ze względu na dalsze problemy z pozyskaniem do pracy ordynatora oddziału oraz skompletowaniem zespołu lekarskiego, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów, Dyrekcja podjęła decyzję o czasowym wstrzymaniu działalności oddziału. Szpital wystąpił z wnioskiem do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego o czasowe zamknięcie oddziału od 10 listopada do 10 grudnia 2022 roku – podano w oficjalnym komunikacie.

Z dalszych informacji wynika także, że dzieci, które obecnie przebywają w iławskim szpitalu na wskazanym oddziale zostaną wypisane do domu (jeśli pozwala na to ich stan zdrowia), a w przypadku małych pacjentów wymagających dalszej hospitalizacji, zostaną przetransportowani do okolicznych szpitali po wcześniejszych ustaleniach – przypomina portal.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum