Prezydent RP chce reformować system ochrony zdrowia

Autor: RMF FM, TVN24/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2010 09:26

Prezydent Lech Kaczyński zamierza stworzyć własny projekt reformy ochrony zdrowia.

Co zaproponuje Lech Kaczyński?

Właśnie m.in. po to, jak tłumaczą pracownicy prezydenckiej kancelarii, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przeprowadza ankiety w szpitalach.

– Monitorujemy sytuację w służbie zdrowia. Potem będzie projekt ustawy. Jeżeli będziemy mieli dane z ankiet, jeżeli będziemy po opinii Narodowej Rady Rozwoju, jeśli jednym z wytycznych będzie propozycja rozwiązań legislacyjnych w aspekcie służby zdrowia, to będzie prezydencki projekt ustawy o reformie służby zdrowia – mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Paweł Wypych z Kancelarii Premiera.

Prztpomnijmy, że Biuro Bezpieczeństwa Narodowego (BBN) rozsyła ankiety do szpitali, w których pyta je o kondycję finansową i dostępność do leczenia.

Po ostatnich niefortunnych decyzjach, dotyczących chemioterapii niestandardowej, BBN rozesłało do dyrektorów szpitali powiatowych, wojewódzkich i specjalistycznych trzystronicową ankietę. Pyta w niej, m.in. o wysokość kontraktów i czy są one wystarczające, czy wykonują zabiegi ponad limit i czy zdarza się, że odmawiają pacjentom przyjęcia do szpitala z powodu braku pieniędzy.

Wyniki ankiety razem z raportem w tej sprawie trafią do prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum