Prezes IGAP: zrzeszaliśmy 500 aptek, obecnie 100 - ale działamy nadal

Autor: LJ/rynekzdrowia.pl • • 06 lutego 2012 12:15

Niedawno portal rynekzdrowia.pl informował o powstaniu Aptekarskiego Związku Pracodawców. Przy tej okazji przywołana została podobna inicjatywa sprzed lat - powołanie Izby Gospodarczej Apteka Polska oraz informacja o wystawieniu domeny internetowej IGAP na sprzedaż.

Prezes IGAP, Piotr Stolarczyk, zapewnia nas jednak, że Izba ma się dobrze od momentu powstania, czyli od 1999 roku i jest najstarszą, nieprzerwanie funkcjonującą organizacją zrzeszającą właścicieli aptek.

- Skupialiśmy ponad 500 aptek z całego kraju. W efekcie pauperyzacji i likwidacji kolejnych aptek, wynikającej m.in. ze wzrostu ich liczby, ale i nie zawsze uczciwej konkurencji sieci aptek podporządkowanych wielkim hurtownikom, liczba naszych członków na przestrzeni lat spadała. Obecnie zrzeszamy ponad 100 aptek - wyjaśnia Piotr Stolarczyk.

Są to apteki rodzinne, często działające w mniejszych miejscowościach.

Prezes Stolarczyk przypomina, że współzałożycielem Izby i pierwszym, wieloletnim prezesem był dr Stanisław Piechula, obecnie wiceprezes Śląskiej Okręgowej Izby  Aptekarskiej. Nie ukrywa, że obecnie wsparcie dra. Piechuli byłoby mile widziane.

- To dzięki niemu IGAP odgrywał w latach 2000. bardzo ważną rolę, m.in. w procesie stanowienia prawa regulującego rynek leków - zaznacza prezes Stolarczyk. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum