Prezes ARM: zaraportowano 818 straconych szczepionek, ta liczba nas martwi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2021 17:19

Na tę chwilę mamy zaraportowanych w systemie 818 straconych szczepionek, ta bardzo wysoka liczba strat nas martwi - podkreślił w środę (13 stycznia) prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.

Prezes ARM: zaraportowano 818 straconych szczepionek, ta liczba nas martwi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Michał Kuczmierowski poinformował podczas konferencji prasowej, że dotąd do Polski przyjechało 1 051 830 szczepionek przeciw COVID-19. W magazynach ARM przechowywanych jest ich 586 365, a 483 465 zostało wydanych do punktów szczepień. Podkreślił, że liczby te pokazują "wszystko, co jest w systemie dystrybucji szczepionek".

Prezes ARM podał również, że dotychczas w systemie tym zaraportowanych zostało 818 straconych szczepionek. "Martwi nas ta bardzo wysoka liczba strat" - zaznaczył.

- Każdorazowo wyjaśniamy te problemy, wiemy, że część z nich wynika z mechanicznych uszkodzeń fiolek, kiedy przy nabieraniu szczepionki coś się zbiło, rozszczelniło, rozlało. Niestety, takie rzeczy się zdarzają, chociaż prosimy, aby unikać takich incydentów - mówił Kuczmierowski.

- Po drugie wiemy, że są problemy dotyczące kwestii związanych z nieszczelnością fiolek. To problemy, które powstają prawdopodobnie na poziomie produkcyjnym. To będziemy wyjaśniać szczegółowo z producentami i w razie potwierdzenia naszych obaw będziemy składać reklamacje - dodał.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze