Premier wylicza: jest 25 mld zł nadwyżki. Chirurdzy kontrują: szpitale w długach, pacjenci umierają

Autor: oprac. JJ • Źródło: Rynek Zdrowia20 lipca 2021 10:10

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w poniedziałek, że po czerwcu w budżecie państwa odnotowana została nadwyżka w wysokości 25 mld złotych. Jak stwierdził, to wynik uzyskany dzięki naprawie finansów publicznych. Ten „sukces” krytycznie na TT skomentowało Porozumienie Chirurgów SKALPEL.

Mateusz Morawiecki wczorajszej wizyty w siedzibie firmy SKB Drive Tech w Radomsku/ Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
  • Porozumienie Chirurgów SKALPEL komentuje słowa premiera Morawieckiego o 25 mld złotych nadwyżki w budżecie państwa
  • Lekarze Porozumienia Chirurgów w kontekście nadwyżki budżetowej, wskazując na niedofinansowanie ochrony zdrowia, pytają – serio?
  • I dodają: brakuje pieniędzy na dokończenie takich inwestycji jak chociażby blok operacyjny szpitala w Zamościu. "Na naszych oczach umierają pacjenci, którzy na czas nie dostali się do szpitali"

Porozumienie Chirurgów  SKALPEL na swoim profilu na Twitterze skomentowało słowa premiera Mateusza Morawieckiego. Premier ogłosił w poniedziałek, że po czerwcu w budżecie państwa odnotowana została nadwyżka w wysokości 25 mld złotych. Jak stwierdził, to wynik uzyskany dzięki naprawie finansów publicznych.

Chirurdzy krótko i celnie odpowiadają na słowa szefa rządu:

- Brakuje pieniędzy na ochronę zdrowia. Szpitale są zadłużone, niektóre po kilkaset milionów złotych - napisali w mediach społecznościowych.

Jak stwierdzają lekarze specjalności zabiegowych, brakuje też pieniędzy na dokończenie takich inwestycji jak chociażby blok operacyjny szpitala w Zamościu.

Dodają: „Na naszych oczach umierają pacjenci, którzy na czas nie dostali się do szpitali. Serio?"

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum