Premier: dla szpitali jednoimiennych budżet na poziomie 150 procent

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2020 22:04

Chcemy jak najlepiej wynagradzać służbę zdrowia i dla służby zdrowia podwyżki zostały utrzymane - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który odpowiadał we wtorek (21 kwietnia) na pytania internautów w ramach sesji "Q & A" na Facebooku.

Fot. Piotr Waniorek PTWP

Na pytanie czy są plany dotyczące wzrostu wynagrodzeń dla pielęgniarek i ratowników medycznych, premier odparł: - My chcemy rzeczywiście dzisiaj jak najlepiej wynagradzać służbę zdrowia i dla służby zdrowia podwyżki zostały utrzymane.

Dodał, że rząd proponuje też wiele innych rozwiązań. - Między innymi takie, że dla szpitali jednoimiennych poziom wynagrodzeń dotychczasowych, czy budżet dotychczasowy, jest na poziomie 150 procent. A więc dyrektorzy tych placówek mają pewien bufor do rozporządzenia - mówił Morawiecki.

Jak podkreślił, polska służba zdrowia wymaga kolejnych inwestycji. - Będziemy starali się je robić, dlatego właśnie w naszej tarczy antykryzysowej znalazł się filar trzeci - to jest służba zdrowia, dodatkowe 7,5 mld złotych na inwestycje w służbie zdrowia - powiedział premier. 

Edyta Roś

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum