PAP/Rynek Zdrowia | 10-10-2018 15:18

Premier: chcemy stworzyć jak najlepsze warunki dla pracowników medycznych

Chcemy stworzyć jak najlepsze warunki dla lekarzy i całej kadry medycznej, żeby zostawali w kraju - powiedział w środę (10 października) premier Mateusz Morawiecki w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sokółce. Wskazał, że na inwestycjach w sprzęt dla szpitali zyskają pacjenci i lekarze.

Premier Mateusz Morawiecki: - Z Polski wyjechało dwadzieścia kilka tysięcy lekarzy w ciągu ostatnich dwudziestu, dwudziestu paru lat. Fot. PTWP

- W zeszłym roku przeznaczyliśmy kilkaset milionów złotych, a licząc z innymi wydatkami, to było ponad miliard dodatkowych środków na inwestycje sprzętowe w szpitalach - podkreślił premier. Dodał, że w tym roku na system ochrony zdrowia również są przeznaczane dodatkowe środki.

Wskazał, że około 1,5 mln zł przeznaczono dla szpitala w Sokółce. Powiedział, że uzgadniane są kolejne inwestycje w sprzęt medyczny.

Premier podkreślił rolę pracowników medycznych w systemie ochrony zdrowia.

- Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, kadrze medycznej za ich wielki trud, za ich wielkie starania w całym procesie związanym z leczeniem pacjentów - powiedział Morawiecki.

Poinformował, że obecnie na studiach medycznych kształci się około 23 tys. osób.

- Z Polski wyjechało dwadzieścia kilka tysięcy lekarzy w ciągu ostatnich dwudziestu, dwudziestu paru lat. To jest ogromna strata, dlatego chcemy stworzyć jak najlepsze warunki dla lekarzy i dla całej kadry medycznej po to, żeby zostawali tutaj w kraju i stąd nasze inwestycje również w sprzęt, bo każdy chce pracować na jak najlepszym sprzęcie, a chorzy chcą być w jak najlepszych warunkach leczeni - powiedział premier.

PAP - Olga Zakolska, Małgorzata Półtorak