Premier będzie respektował wniosek o odwołanie prezesa NFZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 maja 2012 10:01

Premier Donald Tusk powiedział w piątek (25 maja), że będzie respektował wniosek ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza o odwołanie prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza, jeśli będzie on podtrzymany.

- Procedury trwają. Przede mną kilka rozmów ze wszystkimi zainteresowanymi, głównie z ministrem zdrowia i szefem NFZ - powiedział Tusk dziennikarzom w Sejmie.

Jak podkreślił, chciałby, aby szef resortu zdrowia i prezes NFZ "dobrze współpracowali między sobą".

- Rzeczą naturalną jest, że będę respektował wniosek, jeśli będzie podtrzymany - oświadczył.

Szef rządu dodał, że minister Arłukowicz "informował go wcześniej, że ma taką intencję".

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek (24 maja), że Arłukowicz złożył wniosek do premiera o odwołanie prezesa NFZ.

Rada NFZ jeszcze nie wydała opinii w sprawie odwołania Jacka Paszkiewicza. Zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych premier odwołuje prezesa NFZ na wniosek ministra zdrowia, po zasięgnięciu opinii Rady Funduszu.

Jacek Paszkiewicz w latach 2005-2007 pełnił funkcję dyrektora do spraw medycznych Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, a w listopadzie 2007 roku został powołany na stanowisko prezesa NFZ. W 1987 roku Paszkiewicz ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Uzyskał specjalizację z chorób wewnętrznych i zakaźnych oraz stopień doktora nauk medycznych za pracę z dziedziny hepatologii.

Paszkiewicz był często krytykowany przez lekarzy m.in. za zamieszanie wokół przepisów refundacyjnych, które weszły w życie na początku tego roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum