Premier: 1,5 mln zł na odbudowę i wsparcie szpitali w Syrii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2017 14:09

Podpisałam zarządzenie o przekazaniu 1,5 mln zł z rezerwy na odbudowę i wsparcie szpitali w Syrii - poinformowała w środę (1 marca) premier Beata Szydło. Jak dodała, w 2016 r. Polska przeznaczyła 46 mln zł na pomoc poszkodowanym w wyniku konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Premier: 1,5 mln zł na odbudowę i wsparcie szpitali w Syrii
Premier: 1,5 mln zł na odbudowę i wsparcie szpitali w Syrii. Fot. Archiwum

- Podjęłam decyzję o tym, żeby przeznaczyć 1,5 mln zł; dzisiaj podpisałam takie zarządzenie - z rezerwy - które przeznaczamy na pomoc humanitarną, na odbudowę i wsparcie szpitali, w których będą mogły być leczone ofiary wojny w Syrii - powiedziała premier na konferencji prasowej.

- Od początku działania rządu PiS dostrzegamy konieczność pomocy humanitarnej dla ofiar konfliktu na Bliskim Wschodzie. Rząd angażuje się w tę pomoc bardzo aktywnie - dodała.

Poinformowała, że w 2016 r. Polska przeznaczyła 46 mln zł na pomoc osobom poszkodowanym w wyniku tego konfliktu. - Aktywnie włączamy się w świadczenie pomocy i wsparcie inicjatyw humanitarnych w Syrii czy w krajach ościennych takich jak Liban, gdzie jest realizowana realna pomoc - powiedziała szefowa rządu.

- Chcę zapewnić, że polski rząd będzie kontynuował te działania. W tym roku mamy zabezpieczone jeszcze większe środki na realizację tego typu pomocy - dodała. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum