Pracodawcy wydali ok. 2 mld zł na dodatkową opiekę medyczną

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 02 czerwca 2010 12:29

Dodatkową opieką medyczną, finansowaną w całości z pieniędzy pracodawcy, jest objętych w Polsce już kilka milionów pracowników i ich rodzin.

Jak podaje Rzeczpospolita, w 2009 r. polscy pracodawcy wydali na dodatkową opiekę medyczną dla swych pracowników ok. 2 mld zł, a w 2010 r. wydatki na ten cel wzrosnąć mogą nawet o 20-30 proc.

Według sondażu przeprowadzonego przez gazetę, na abonamenty w prywatnych lecznicach dla załogi zdecydowało się sześć na dziesięć największych polskich przedsiębiorstw, ale coraz częściej sięgają też po nie mniejsze firmy.

Wykupienie polisy czy abonamentu to dla firmy nie tylko element wizerunku firmy, ale i korzyść w postaci krótszych zwolnień lekarskich pracowników, co jest wynikiem szybszego dostępu do lekarza. Dla wielu pracowników abonament medyczny to standard, który powinna oferować firma.

Według oceny Rzeczpospolitej, rynek abonamentów kupowanych przez pracodawców w 2009 r. mógł sięgnąć nawet 1,6-1,8 mld zł. Do tego trzeba dodać ok. 130-140 mln zł wydatków m.in. na polisy zdrowotne i dodatkowe szczepienia.

Więcej: www.rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum