Poznań: zniknęły uznane poradnie - gorsza dostępność niektórych świadczeń

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2012 08:59

Z mapy miasta zniknęło kilka uznanych poradni m.in. leczenia zeza czy schorzeń metabolicznych. Nowym lecznicom, które otrzymały kontrakty z NFZ na 2012 r., brakuje sprzętu lub specjalistów, których deklarowali w ofertach.

Gazeta Wyborcza przytacza historię pacjenta z chorobą Leśniowskiego-Crohna, któremu lekarze usunęli część jelita grubego. Po zabiegu miał się zgłosić do kontroli do proktologa.

Przyszpitalna poradnia w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu, gdzie leczył się mężczyzna, nie dostała kontraktu z NFZ. We wskazanych przez Fundusz nowych poradniach nie udzielono mu pomocy.

Gazeta wskazuje też, że z mapy miasta zniknęły poradnia chorób metabolicznych (są w Lesznie i Koninie), poradnia leczenia zeza, dziecięca poradnia kardiochirurgiczna, poradni dla pacjentów z rzadkimi chorobami tkanki łącznej i chorobami reumatycznymi.

Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ argumentuje, że konkursy na AOS zostały przeprowadzone zgodnie z prawem. Wszczął jednak kontrole w placówkach i ogłosił konkursy uzupełniające.

Więcej: www.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum