Poznań: za co pacjent zapłaci z własnej kieszeni

Autor: gloswielkopolski.pl/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2013 09:29

Wjazd na teren szpitala, oglądanie telewizji, poród rodzinny, towarzyszenie dziecku na oddziale, a nawet zakup pampersów potrzebnych po operacji jelit - to opłaty, które ponosi ubezpieczony pacjent korzystający z bezpłatnej ochrony zdrowia.

Poznań: za co pacjent zapłaci z własnej kieszeni

Głos Wielkopolski wylicza opłaty, jakie musi dodatkowo uiścić w poznańskich szpitalach pacjent lub osoba mu towarzysząca. I tak za wjazd samochodem na teren szpitala trzeba zapłacić od 2,50 zł (Szpital Wojewódzki w Poznaniu) do 5 złotych (Szpital Dziecięcy przy ul. Nowowiejskiego). Za każdą godzinę włączonego telewizora trzeba w większości poznańskich szpitali zapłacić 2 złote.

Kosztuje też, oficjalnie bezpłatny, poród rodzinny. W Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym trzeba wykupić żeton za 150 zł. Według dyrekcji lecznicy, kwota ta stanowi jedynie zwrot kosztów, jakie placówka ponosi w związku z obecnością dodatkowej osoby na porodówce.

Z kolei w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera udostępnienie matce niekarmiącej łóżka obok dziecka wiąże się z opłatą około 10 zł za dobę. Rodzice małych pacjentów oddziałów kardiochirurgii i onkologii mogą skorzystać z hostelu. Za dobę zapłacą tam 16,80 zł lub 10,80 zł - jeśli zdecydują się na łóżko polowe.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum