Poznań: w szpitalu ubywa lekarzy. "Nie chodzi o pieniądze"

Autor: Głos Koszaliński/Rynek Zdrowia • • 12 października 2020 14:14

Z oficjalnych informacji dyrekcji Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu wynika, że w czasie epidemii koronawirusa z jednoimiennej lecznicy odeszło 10 lekarzy. Jednak nieoficjalne dane wskazują na większą skalę problemu - rezygnować chcą kolejni medycy. Zaznaczają, że powodem nie są pieniądze.

Poznań: w szpitalu ubywa lekarzy. "Nie chodzi o pieniądze"
Personel jest wyczerpany, nie widzi przed sobą perspektyw Fot. Shutterstock

Jak twierdzą w anonimowych wypowiedziach, ich wiedza nie jest wykorzystywana, od początku pandemii wykonali może ze 30 zabiegów. Zajmują się "covidologią". Personel jest wyczerpany, nie ma perspektyw - informuje Głos Koszaliński.

Jeden z medyków, cytowany przez GK, pyta, czy tak trudno zrozumieć, że wydanie nakazu leczenia chorych z zapaleniem płuc na oddziałach neurochirurgii, urologii, chirurgii, chirurgii urazowej, ortopedii, okulistyki nie skutkuje nabyciem przez personel odpowiedniej wiedzy?

Będą odchodzić następni - przewiduje inny lekarz. Podkreśla, że "rezydenci są zmuszani różnymi sposobami do wykonywania czynności, do których nie są przygotowani", tymczasem znaleźli się w szpitalu w celu zdobycia określonej specjalizacji.

Najgorzej sytuacja wygląda w SOR, który obecnie nie pełni już swojej funkcji, a jego szef - lekarz Jacek Górny - złożył rezygnację. Jak twierdzi Głos Koszaliński, przyczyną odejścia Górnego był brak kadry. "W ostatnim czasie pięciu lekarzy z 16-osobowego zespołu złożyło wypowiedzenie. Dalsi także deklarują odejście" - czytamy.

Brakuje też lekarzy rezydentów, którzy rozpoczęli pracę w innych placówkach medycznych. Ponoć tylko z samej anestezjologii odeszło kilkunastu.

Od początku epidemii do szpitala im. Strusia zgłosiło się 10 tys. osób. Około 3,2 tys. zostało przyjętych.

Więcej: gk24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum