Poznań: trwają przygotowania do uruchomienia szpitala tymczasowego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 października 2020 18:09

Trwają przygotowania do uruchomienia szpitala tymczasowego dla pacjentów z COVID-19 w Poznaniu. Wojewoda zapewnił we wtorek, że prace przebiegają zgodnie z planem. - Wszystko wskazuje na to, że do końca listopada uda się rozpocząć funkcjonowanie placówki - mówił.

Poznań: trwają przygotowania do uruchomienia szpitala tymczasowego
Szpital ma pomieścić m.in. ponad 40 łóżek respiratorowych Fot. Shutterstock

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk spotkał się we wtorek z grupą roboczą zajmującą się budową szpitala tymczasowego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Poinformował, że trwają prace przygotowawcze związane z infrastrukturą techniczną.

Zgodnie z założeniami tymczasowy szpital dla pacjentów zakażonych koronawirusem ma docelowo pomieścić ok. 500 łóżek i dodatkowych ponad 40 łóżek respiratorowych. Działania placówki tymczasowej będzie nadzorował szpital im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

Trwa m.in. kompletowanie kadry medycznej. Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu poinformował, że w tej sprawie wojewoda rozmawiał z Wielkopolską Izbą Lekarską i Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu. W najbliższych dniach ma ruszyć także strona rekrutacyjna dla lekarzy, pielęgniarek, techników elektroradiologii, ratowników i opiekunów medycznych czy wolontariuszy, którzy będą chcieli pracować w szpitalu tymczasowym.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podkreślił, że liczy na każdą parę rąk, każde wsparcie. W związku z organizacją tymczasowego szpitala powołał również pełnomocników. Pełnomocnikiem ds. medycznych została doktor Luiza Maria Korol, a pełnomocnikiem ds. technicznych Krzysztof Kołcz, kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum