Poznań: trwa nabór lekarzy i pielęgniarek do tymczasowego szpitala, zgłosiło się już...

Autor: kalisz.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 04 listopada 2020 09:55

Trwają przygotowania do uruchomienia szpitala tymczasowego w Poznaniu. Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z infrastrukturą techniczną, ale poszukiwani są też lekarze i pielęgniarki. Swoje zainteresowanie wyraziło już ponad 80 osób.

Poznań: trwa nabór lekarzy i pielęgniarek do tymczasowego szpitala, zgłosiło się już...
Formularz zgłoszeniowy w ciągu kilku dni został już wypełniony przez ponad 80 osób. Fot. Fotolia

W sprawie kompletowania kadry medycznej tymczasowego szpitala w wojewoda rozmawiał już z Wielkopolską Izbą Lekarską i Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu. Do pracy w placówce poszukiwani są lekarze, pielęgniarki, technicy elektroradiologii, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, psychologowie, opiekuni medyczni, farmaceuci, salowe i pracownicy do rejestracji oraz obsługi technicznej. Do pracy w szpitalu tymczasowym mogą zgłaszać się również studenci medycyny.

Zgodnie z założeniami tymczasowy szpital ma docelowo pomieścić blisko 600 łóżek oraz dodatkowych ponad 40 łóżek respiratorowych. Działania placówki tymczasowej będzie nadzorował Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu, który ma już doświadczenie w zakresie opieki i koordynacji pacjentów z COVID-19.

Funkcjonuje też internetowa poświęcona rekrutacji do tworzonego obecnie na Międzynarodowych Targach Poznańskich szpitala tymczasowego dla pacjentów z koronawirusem. Osoby, które chcą pomóc w walce z epidemią, mogą zgłaszać się poprzez stronę szpitaltargi.pl.

Formularz zgłoszeniowy w ciągu kilku dni został już wypełniony przez ponad 80 osób. 17 lekarzy i 64 studentów głównie z kierunków medycznych oraz inne osoby zainteresowane właśnie pracą w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Więcej: kalisz.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum