Poznań: szpitale bez SOR-ów

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2012 13:16

Oddziały ratunkowe Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu oraz Specjalistycznego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu (byłego 111 Szpitala Wojskowego) przestały istnieć. Powodem jest brak kontraktu z NFZ na taką działalność. Oddziały nie spełniają wymogów formalnych aby go pozyskać.

Obie poznańskie placówki będą mogły przyjmować pacjentów jedynie w ramach izby przyjęć. Czy uzyskają na to kontrakt rozstrzygnie się w najbliższych dniach. Brak kontraktu na SOR oznacza jednak, że szpitale dostaną mniej pieniędzy od Funduszu.

- O tym, że te placówki nie spełniają wymogów ministerialnych mówili już wcześniej dyrektorzy szpitali. Nie było podstaw aby ich oferty w konkursie na SOR-y były w ogóle rozpatrywane. Natomiast w tej chwili, pod kątem właśnie tych placówek przeprowadzamy konkurs na izby przyjęć - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Marta Banaszak-Osiewicz, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Wyniki konkursu na realizację świadczę w izbach przyjęć powinny byc znane do 20 stycznia.

- Jak zapewniają dyrekcje Szpitala Wojewódzkiego i SSK , pacjenci w stanach nagłych są przyjmowani. Nie mamy żadnych sygnałów od pacjentów, żeby pod tym względem były jakieś problemy - dodaje Banaszak-Osiewicz.

Obecnie w Poznaniu i powiecie poznańskim funkcjonują trzy szpitalne oddziały ratunkowe: w Centrum Medycznnym HCP, w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Strusia oraz w Szpitalu w Puszczykowie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum