Poznań: szpital wojskowy będzie kliniką UM

Autor: Radio Merkury/Rynek Zdrowia • • 02 października 2009 09:10

111. Szpital Wojskowy w Poznaniu zostanie przekazany Uniwersytetowi Medycznemu. To efekt decyzji jaką w styczniu minister obrony narodowej podjął o przekazaniu wojskowych szpitali jednostkom samorządowym lub uczelniom wyższym.

Poznań:  szpital wojskowy będzie kliniką UM
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Poznański szpital ma być przekazany jako pierwszy z dziewięciu MON-owskich placówek, ponieważ jest ujęty w ramach systemu zabezpieczania Euro 2012. Procedura przejęcia dopiero się rozpoczyna.

– Pacjenci i pracownicy nie powinni odczuć żadnych zmian. Przejście pracowników jest automatyczne. Już zapadły decyzje, że za przekazaniem szpitala idzie przekazanie sprzętu, dlatego że jest to sprzęt Skarbu Państwa - stwierdza dyrektor lecznicy Ryszard Stankiewicz.

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu jest zadowolony z takiego obrotu sprawy.

– To miejsce, które może służyć zarówno leczeniu jak i dydaktyce, mogą też tam powstać nowe kliniki. Wolą Uniwersytetu Medycznego, w osobie rektora jest to, by ten szpital służył całej społeczności Poznania – komentuje  rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Marek Ruchała

Negocjacje w sprawie przejęcia szpitala poprowadzi Inspektor Wojskowej Służby Zdrowia z rektorem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Procedura ma potrwać około roku. 111. Szpital Wojskowy rocznie leczy 12 tys. pacjentów, szpitalny Oddział Ratunkowy w ciągu roku pomaga 28 tys osób.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze