Poznań: szpital uważa, że stawki pediatrów są za wysokie

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2016 11:20

Dwie trzecie pediatrów dotychczas zatrudnionych w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu nie ma przedłużonych kontraktów. - Żądane przez nich stawki okazały się z wysokie - tłumaczy dyrekcja placówki.

Poznań: szpital uważa, że stawki pediatrów są za wysokie
Stawki żądane przez lekarzy okazały się dla szpitala pediatrycznego za wysokie. Fot. Shutterstock

Szpital dziecięcy w Poznaniu rozstrzygnął konkurs dla lekarzy tzw. kontraktowych. Kilkudziesięciu z nich z końcem roku wygasają umowy cywilno-prawne, na podstawie których pracują w szpitalu.

Zgodnie z przepisami, placówka ogłosiła konkursy. Po ich rozstrzygnięciu okazało się, że szpital nie przyjął większości ofert lekarzy niektórych specjalności.

- Szpital szacuje wartość zamówienia i wybieramy te oferty, które spełniają nasze szacunki. Nie chcemy doprowadzać do sytuacji, że wchodzimy w nowy rok z olbrzymią stratą - mówi Głosowi Wielkopolskiemu dyrektor szpitala Izabela Grzybowska.

Jak dodaje dyrektor, ogłoszone zostały kolejne konkursy. Dyrekcja liczy, że lekarze ponownie wezmą w nich udział i znając możliwości płacowe placówki, dostosują się do oczekiwań.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum